Висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів.
Анотація
У сучасних умовах успішне здійснення господарської діяльності багато у чому залежить від рівня інноваційності та використання об’єктів інтелектуальної, власності, зокрема, об’єктів промислової власності. Використання прав промислової власності у сфері господарювання сприяє підвищенню наукоємності та екологічності виробництва, набуттю конкурентних переваг товарами та послугами суб’єкта господарювання. До того ж легальне використання названих об’єктів інтелектуальної власності безпосередньо впливає на встановлення правового господарського порядку у сфері господарювання. Використанню суб’єктами господарювання прав промислової власності передує введення цих об’єктів у господарський оборот.
В останні роки зростає не тільки кількість укладених договорів з розпорядження майновими правами промислової власності, але й господарських спорів щодо укладання, зміни, розірвання і виконання договорів у цій сфері. Тому для ефективного розвитку відповідних господарських відносин уточнення та конкретизації потребують умови, способи та правові форми введення цих прав в господарський оборот, а також питання захисту прав та інтересів учасників відповідних відносин.
Попри наявність в юридичній науці великої кількості досліджень щодо об’єктів інтелектуальної власності, потрібно зазначити, що переважну їх більшість присвячено аналізу правової сутності результатів інтелектуальної діяльності, суб'єктивних прав на них, розпорядженню майновими правами і правової охорони об’єктів інтелектуальної власності. Однак, у науці господарського та суміжних галузей права питання правового забезпечення введення прав промислової власності в господарський оборот не були предметом окремого дослідження.
Викладене підтверджує актуальність та обґрунтованість вибору теми дисертаційного дослідження.