Відгук 1 на дисертаційну роботу Запухляк І.М.

Автор(и)

  • T. O. Kozlova Запорізький національний університет

Анотація

Дисертаційна праця Запухляк Ірини Михайлівни виконана в найкращих традиціях порівняльного мовознавства, зокрема в межах таких її парадигм, як контрастивна лінгвістика й типологія. У дисертації реалізовано структурно-типологійний підхід до фразеологічних систем різноструктурних і неблизько споріднених мов однієї генетичної родини — англійської мови, яка належить до групи германських мов і вирізняється аналітичною будовою, та однієї зі слов’янських — української мови, що характеризується синтетичною флективною системою. Саме типологійно-структурний аспект вивчення фразеології дозволяє дослідниці звернутися до фундаментальних проблем порівняльного мовознавства, які стосуються насамперед універсальних закономірностей формування, структури й механізмів функціюнування як цілісної системи природної мови, так і специфічного розвитку окремих її підсистем.

Фразеологія становить невід’ємну і важливу складову будь-якої мови а специфіка її діахронної чи синхронної реалізації настільки унікальна, що стає предметом багаторічних дискусій щодо природи, критеріїв визначення, класифікації, ригідності та динамізму, а також функціювання цих одиниць. Запропоновані ж концепції, які дозволяють з’ясувати зазначені аспекти, досі залишаються різноверсійними, а відповіді невичерпаними. Це пояснюється різними причинами, дві з яких, на наш погляд, засадничі.

Нагальна необхідність розв’язання зазначених проблем визначає актуальність рецензованої праці, її відповідність сучасній орієнтації фразеологічних розвідок на пояснення універсалій, релевантності між фразеологічною системою та типологією мови й культури.

Біографія автора

T. O. Kozlova, Запорізький національний університет

доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри англійської філології

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-22

Номер

Розділ

Відгуки на дисертаційну роботу