Відгук 3 на дисертаційну роботу Ягунова Д.В.

Автор(и)

  • H.M. Malkina Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Анотація

Дисертаційне дослідження Д.В. Ягунова присвячене дослідженню сучасних форм соціального контролю у ХХІ столітті на прикладі пенітенціарної політики сучасних країн.

Дослідження є спробою систематизувати наукові погляди та концепції багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених та сформулювати авторську концепцію сутності, форм та проявів соціального контролю у ХХІ столітті, де в основу автором покладено проблема державної політики щодо громадян, які декларуються та стигматизуються як девіанти.

Відповідно, у контексті політичних реалій ХХІ століття, враховуючи технологізацію та діджиталізацію соціальних відносин, а також виклики правам людини, дисертаційне дослідження автора є слушним, актуальним та вдалим, адже набуття у ХХІ столітті соціальним контролем якостей політики супроводжувалося зміною філософії «боротьби зі злочинністю» та  «процесу повернення девіантів до суспільства» у напрямку «політики соціального контролю», «убезпечення суспільства» та «оцінки ризиків», що додатково підкреслює актуальність обраного дослідження.

Дисертаційне дослідження Д.В. Ягунова є комплексною, завершеною науковою працею, що відображає тривалий, системний, глибокий науковий пошук автора та віддзеркалює отримані науково значущі наукові результати. До основи дисертаційного дослідження покладені методологічні принципи системного та структурно-функціонального підходів, що надали можливість розкрити пенітенціарну політику держави як систему рішень і дій із убезпечення суспільства та як складовий елемент соціального контролю з певними атрибутами та функціями.

Біографія автора

H.M. Malkina, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

доктор політичних наук, професор, професор кафедри політичних наук

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-23

Номер

Розділ

Відгуки на дисертаційну роботу