Відгук 1 на дисертаційну роботу Швелідзе Л.Д.

Автор(и)

  • T. O. Kozlova Запорізький національний університет

Анотація

Дисертаційна праця Швелідзе Лідії Дмитрівни засвідчує важливий етап у розвитку вітчизняного мовознавства: з одного боку, це — одна з тих розвідок, які виконані в межах дискурсології, уже усталеного напрямку комунікативної лінгвістики; з іншого — це дослідження стосується розбудови новітньої міждисциплінарної галузі — онлайн-комунікації.

У сучасному світі відбувається стрімка трансформація інформаційного обміну, пов’язана не лише зі змінами форми, а й засобами спілкування, інтенціональності взаємодії. Усі аспекти соціальних інтеракцій набувають суб’єктивності й усвідомлюються як цілеспрямовані, відбуваються оперативно, мають масовий характер завдяки інтернет-технологіям.

Актуальність комунікативно-прагматичного вивчення жанрового різноманіття інтернет-спілкування, зокрема в соцмережах, у поєднанні з порівняльним аналізом лінгвокультурологічної компоненти персонального спілкування є безсумнівною. По-перше, інтернет- комунікація відзначається доступністю й збереженням в інтернет-джерелах, що дозволяє безпосередньо спостерігати за перебігом спілкування, залучити інтроспективний підхід. По-друге, зростає значимість дослідження різних аспектів інтернет-комунікації з погляду соціолінгвістики, психолінгвістики, етнолінгвістики при недостаній науковій розробці проблем зумовленості форм самопрезентації особистості різними каналами та формами комунікації. Вирішенню цих та інших проблем особистісного самовираження, ставлення індивидів до самих себе, до інших, до соціуму в цілому та до довкілля сприяють результати рецензованої праці.

Біографія автора

T. O. Kozlova, Запорізький національний університет

доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри англійської філології

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-25

Номер

Розділ

Відгуки на дисертаційну роботу