Відгук 2 на дисертаційну роботу Гордєєвої І.О.

Автор(и)

  • A.P. Ranskyi Вінницький національний технічний університет

Анотація

Селективне окиснення цілої низки органічних речовин/ субстратів по СН зв’язках молекулярним киснем є основою багатьох технологічних процесів. Використання при цьому молекулярного кисню обумовлено його доступністю, низькою вартістю, ефективністю та екологічністю. Вивчення таких процесів є важливим і актуальним, зокрема, це стосується і селективного окиснення похідних бензилового спирту до відповідних альдегідів та похідних бензойної кислоти. Подібні процеси є складними, тому як супроводжуються утворенням інтермедіатів високої активності та самих продуктів реакційних перетворень. В останні роки проведено чисельні дослідження для розробки і виробництва каталізаторів, здатних забезпечити селективність таких процесів, їх високу швидкість перетворень та вихід кінцевих продуктів. Яскравими представниками таких каталізаторів стали N-гідроксиіміди/ NOH-сполуки, які привернули до себе увагу як радикальні каталізатори для аеробного окиснення органічних речовин.

Висока каталітична ефективність NOH-сполук в радикально-ланцюгових перетвореннях обумовлена легкістю утворення нітроксильних радикалів >N-O·, які є активною формою в подібних окиснювальних процесах. Нітроксильні радикали взаємодіють з аліфатичними CH зв’язками, відщеплюють атом Гідрогену та утворюють активні алкільні радикали. Однак при цьому необхідне обов’язкове дослідження та визначення основних параметрів реакційної здатності радикалів і субстратів, що обумовлюють швидкість таких перетворень та вихід кінцевих продуктів.

Зважаючи на зазначене вище, представлена дисертаційна робота є важливою і актуальною, як в теоретичному, так і в практичному планах.

Біографія автора

A.P. Ranskyi, Вінницький національний технічний університет

доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної технології

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-28

Номер

Розділ

Відгуки на дисертаційну роботу