Відгук 2 на дисертаційну роботу Кривешко І.В.
Анотація
Тема дослідження, обрана Кривешко Іриною Володимирівною, без сумніву, є актуальною, оскільки діджитал-суспільство вносить свої корективи у життя людства. Видозмінюються усі без винятку сфери діяльності, формуються нові відносини або ж додається інформаційна компонента до вже існуючих. Не оминула така тенденція і судочинство: впроваджуються у життя численні інформаційні сервіси, повністю чи частково, залежно від умов конкретних правових систем, реалізовується концепція електронного суду, використовуються технології штучного інтелекту. Цілком зрозуміло, що для ефективного здійснення судочинства на сучасному етапі суддя вимушений набувати навичок з оволодіння всіма переліченими інструментами. Але і цього виявляється замало. В умовах інформаційного суспільства суттєво змінюються орієнтири етики та моралі, а суддя, як особа, що має усвідомлюватися соціумом як взірець етичної поведінки, повинен відповідати таким критеріям і в інформаційному просторі. На підставі викладеного, актуалізуються питання набуття суддями інформаційної культури, яка, як наголошується у дослідженні, як раз і уособлюється в двох компонентах: інформаційній грамотності та інформаційній етиці.
Варто зазначити, що інформаційна культура неодноразово ставала предметом досліджень у роботах з кібернетики, психології, соціології, культурології. Проте, спеціальних досліджень інформаційної культури правничого характеру взагалі не здійснювалося. Тим більше, не акцентувалася увага на більш вузькому аспекті, а саме, – професійній інформаційній культурі.
Тому можна констатувати, що обрана дисертанткою тема дослідження є актуальною, науково важливою, має теоретичне та прикладне значення і відповідає спеціальності 081 «Право».